Planet Pay - Polska Bezgotówkowa

Nowoczesne terminale płatnicze dla twojego biznesu cały rok bez żadnych opłat.

PerPaid GSM*

Zarabiasz nawet 5% za sprzedaż doładowania telefonu

Płatnosć w walucie karty (DCC) *

Upust za każdą transakcję w walucie karty

CashBack*

Zarabiasz 0,30 PLN za każdą transakcję wypłaty gotówki

Program Polska Bezgotówkowa od 3 września br. będzie rozszerzony między innymi o podmioty sektora publicznego i obejmie również urzędy uczestniczące w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej.

Istotną korzyścią dla urzędów wynikającą z tej zmiany będzie wydłużenie do 31 sierpnia 2021 roku okresu, w którym urzędy będą mogły akceptować płatności bezgotówkowe bez ponoszenia kosztów terminali POS i obsługi transakcji, a także możliwość zainstalowania terminali płatniczych w każdym punkcie kasowym urzędu.
 
Akceptant sektorowy
Obejmuje:

 • Urzędy organów i inne instytucje administracji rządowej
 • Urzędy organów samorządu terytorialnego każdego stopnia (urzędy wojewódzkie, marszałkowskie, gminne i miejskie oraz starostwa powiatowe)
 • Urzędy skarbowe
 • Policja (policja drogowa)
 • Sądy
 • Jednostki organizacyjne publicznej służby zdrowia.

Kryteria przystąpienia do Programu:

 1. Akceptant w okresie ostatnich 12 miesięcy nie posiadał terminala (Uwaga: Akceptanci którzy uczestniczyli wcześniej w Programie POS-GOV realizowanym przez KIR mogą otrzymać bezpłatny terminal. Wówczas zmieniają Agenta np. z FDP, Elavon na Planet Pay.)
 2. Możliwość tylko jednorazowego przystąpienia do Programu
 3. Umowa zawierana będzie na okres do 31.08.2021. W całym okresie nie ma pobieranych opłat za dzierżawę terminala i prowizję
 4. Punkt kasowy musi być oznakowany logotypami organizacji płatniczych, których płatności będą przyjmowane, oraz emblematem z logo PWOB
 5. Akceptant podpisze stosowne oświadczenie
 6. Na każdego nowego Akceptanta dofinansowaniu podlegać będzie jeden terminal na punkt kasowy, pod warunkiem zasadności jego instalacji. Akceptant będzie miał możliwość zwiększenia liczby terminali dofinansowywanych z Programu do liczby posiadanych punktów kasowych prowadzonych przez tego Akceptanta.

Akceptant standardowy
Obejmuje:
Do tej grupy należą zarówno akceptanci komercyjni jak i publiczni:

 • podmioty niepubliczne (komercyjne) przyjmujące płatności (przedsiębiorcy, fundacje, stowarzyszenia, kościoły itp.)
 • instytucje kultury(teatry, biblioteki – samorządowe i rządowe instytucje kultury)
 • muzea (samorządowe i podlegające administracji rządowej),
 • instytucje nauki (uczelnie wyższe, ośrodki szkolenia i naukowe),
 • szkolnictwo (przedszkola, szkoły różnych szczebli),
 • parki narodowe,
 • ośrodki sportu i rekreacji,
 • samorządowe zakłady budżetowe (zakłady gospodarki komunalnej, zakłady energetyki cieplnej, centra usług wspólnych),
 • fundusze, agencje i fundacje,
 • Podmioty komercyjne (należące do samorządów lub administracji rządowej) ,

Wykluczeni z programu:

 1. Sieci handlowe, usługowe lub podobne oraz franczyzobiorcy we franczyzach obejmujący więcej niż 5 placówek
 2. Operatorzy w zakresie usług automatów vendingowych i innych terminali samoobsługowych (biletomaty, parkomaty, bankomaty, itp.).

Kryteria przyjęcia do Programu:

 1. W okresie 12 miesięcy przed zawarciem umowy z Agentem rozliczeniowym na akceptację instrumentów płatniczych opartych o kartę nie przyjmował płatności instrumentami płatniczymi opartymi o kartę z wyłączeniem Akceptantów przyjmujących dotychczas płatności bezgotówkowe wyłącznie w sklepach internetowych (eCommerce).
 2. Akceptant może przystąpić tylko raz do Programu w trakcie jego trwania
 3. Umowa jest zawierana na okres co najmniej 12 miesięcy
 4. Punkt kasowy musi być oznakowany logotypami organizacji płatniczych, których płatności będę przyjmowane, oraz emblematem z logo PWOB
 5. Akceptant podpisze stosowne oświadczenie (załącznik nr 4 Zasad Operacyjnych PWOB). W przypadku złożenia nieprawdziwego oświadczenia, Akceptant będzie zobowiązany do uiszczenia kary umownej .

Sieć terminali Planet Pay to nowoczesny wymiar akceptacji kart płatniczych w punktach handlowo – usługowych. W swojej ofercie posiadamy szeroki wachlarz urządzeń. Dostosuj terminal do potrzeb Twojego biznesu.

Nasze terminale płatnicze obsługują nowoczesne i szybkie płatności zbliżeniowe, akceptują wszystkie rodzaje kart płatniczych VISA i MasterCard.


Korzyści dla akceptanta:

 • Płatność kartą staje się standardem, bo wielu klientów rezygnuje z zakupu w placówce handlowej czy usługowej, która nie posiada takiej funkcjonalności.
 • Klienci chcą płacić kartami płatniczymi coraz częściej, nawet za drobne zakupy.
 • Klienci płacący kartami z reguły kupują więcej.
 • Zmniejszenie ryzyka i kosztów obsługi gotówki (przeliczanie, przechowywanie, transportowanie, ubezpieczenie od kradzieży).
 • Wykluczenie możliwości straty z tytułu oszustwa.
 • Nowoczesny wizerunek placówki.

Cash Back

Usługa Cash Back umożliwia wypłatę gotówki (nawet do 500 zł) przy okazji dokonywania transakcji kartą płatniczą lub BLIK na terminalu płatniczym. Od każdej takiej transakcji otrzymujesz ustaloną prowizję. Usługa ta sprawia, że Twoi Klienci chętniej dokonują zakupów, łącząc je z możliwością wypłaty gotówki, bez konieczności korzystania z bankomatu.

Doładowania GSM

Terminale płatnicze Planet Pay dają Ci dodatkowo możliwość sprzedaży doładowań GSM wszystkich znaczących operatorów telefonicznych na rynku, takich jak Plus, Orange, T-Mobile, Play, Virgin mobile, Heyah czy Lyca mobile. Sprzedaż doładowań GSM zwiększa liczbę obsługiwanych przez Ciebie Klientów a dodatkowo zarabiasz na każdym sprzedanym doładowaniu.

Dynamic Currency Conversion

DCC, czyli Dynamic Currency Conversion, to usługa pozwalająca obcokrajowcom na dokonywanie płatności w walucie rachunku. Podczas realizacji transakcji w punkcie handlowo-usługowym, Klient ma możliwość zapłaty w PLN bądź w walucie swojej karty płatniczej. Transakcje DCC istotnie obniżają ponoszone przez Ciebie koszty z tytułu obsługi transakcji. W ramach usługi DCC obsługiwanych jest aktualnie 29 walut, m.in. USD, EUR, CHF, GBP.

Logo na terminalu

Usługa Logo na terminalu pozwala na umieszczenie logo Twojej firmy na każdym wydruku z terminala płatniczego. Reklamuj się na swoim terminalu i daj się zauważyć swoim Klientom. Skorzystaj z idealnej możliwości reklamy widocznej przy dokonywanych zakupach przez Twoich Klientów.          


 

Dotyczy akceptantów standardowych

Jak zamówić terminal Planet Pay?

To proste.

 • Przyjdź do siedziby BS Głubczyce
  Opowiedz nam o swojej działalności. Przedstawimy Ci najlepsze możliwości, wyjaśnimy wszelkie kwestie, przygotujemy ofertę i umowę.
 • LUB                                                                                                                                                                                                                                                                                                            wejdź na STRONĘ i zamów swój terminal samodzielnie.
 • Instalacja terminala
  Po podpisaniu umowy, przyjedzie serwisant, który zainstaluje terminal płatniczy, skonfiguruje go i przeprowadzi szkolenie z jego obsługi.
 • Przyjmuj płatności kartą
  Możesz już akceptować karty płatnicze. Mamy pewność, że dzięki naszym terminalom zdobędziesz nowych klientów.

Opłata miesięczna zawiera :

 • Wszystkie opłaty związane z transmisją danych
 • Obsługę kart zbliżeniowych
 • Twoje logo na pokwitowaniu
 • Szkolenie z obsługi terminala
 • Zestaw materiałów identyfikacyjnych
 • Cash Back -wypłata gotówki przy płatności za zakupy
 • Elektroniczna fakturę
 • Doładowania telefonów GSM
 • Całodobowe wsparcie Contact Center

Terminal Mobilny

Terminal mobilny VeriFone VX 675 jest najmniejszym i najbardziej funkcjonalnym terminalem bezprzewodowym na świecie. Zaawansowana technologia, elegancki design i wytrzymała konstrukcja sprawiają, że VX 675 jest idealnym rozwiązaniem dla takich branż jak restauracje, hotelarstwo, usługi kurierskie, transport oraz każda inna działalność wymagająca bezpiecznego akceptowania płatności w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. VX675 spełnia wszystkie standardy i wymogi bezpieczeństwa. Terminal ten działa z wykorzystaniem karty GPRS.


Terminal Stacjonarny

Terminal stacjonarny VeriFone VX 520 jest solidnym i wytrzymałym terminalem obsługiwanym na stanowisku kasowym, gwarantującym wydajność i bezpieczeństwo. Dzięki potężnemu procesorowi ARM 11 błyskawicznie przetwarza procesy szyfrowania i deszyfrowania danych. Wbudowany moduł NFC pozwala na przyjmowanie płatności zbliżeniowych i mobilnych. Dodatkowym atutem jest specjalnie zaprojektowana obudowa pozwalająca na ukrycie okablowania. Terminal może działać zarówno z wykorzystaniem łącza Internetowego (jeżeli lokal posiada podłączenie) oraz z wykorzystaniem karty GPRS.


PIN Pad

PIN pad 1000 SE Contactless jest jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń VeriFone. To uniwersalne rozwiązanie łączące dwie funkcje: akceptowanie płatności zbliżeniowych oraz zatwierdzanie transakcji wymagających wprowadzenia kodu PIN. Konstrukcja PIN pada 1000 SE Contactless ułatwia jego obsługę: duży wyświetlacz i powiększone klawisze minimalizują ryzyko błędu podczas wpisywania kodu PIN i przyspieszają proces płatności.


*dotyczy tylko punktów usługowo-handlowych