Express Elixir to pierwszy w Polsce profesjonalny system rozliczeń płatności natychmiastowych realizowanych bezpośrednio.

Klienci Banku Spółdzielczego w Głubczycach mogą korzystać z systemu Express Elixir Krajowej Izby Rozliczeniowej i w ciągu zaledwie kilku sekund przelewać pieniądze ze swojego konta na dowolny rachunek w banku, który jest uczestnikiem systemu.

Limit dzienny transakcji wynosi 20 tys. zł. Z rozwiązania mogą korzystać zarówno Klienci indywidualni, rolnicy jak i przedsiębiorcy. Przelewy natychmiastowe można realizować za pośrednictwem systemu bankowości internetowej eBankNet/mobilNet siedem dni w tygodniu 24H na dobę.

Aby móc złożyć dyspozycje realizacji przelewu natychmiastowego konieczne jest, aby bank odbiorcy przelewu był dostępny w systemie i realizował przelewy natychmiastowe. Lista banków realizujących przelewy natychmiastowe dostępna poniżej.

Wykaz banków uczestniczących w systemie Express Elixir

Opłaty za wykonanie przelewu natychmiastowego Express Elixir zawarte są w Tabeli opłat i prowizji Banku Spółdzielczego w Głubczycach dostępnej w siedzibie lub na stronie internetowej Banku.

Przydatne informacje.

Express Elixir to pierwszy w Polsce profesjonalny system rozliczeń płatności natychmiastowych realizowanych bezpośrednio. Przekazy w PLN realizowane za pośrednictwem systemu Express Elixir umożliwiają bezpośrednią realizację transakcji z konta nadawcy w jednym banku na konto odbiorcy w innym banku w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Komunikaty płatnicze w systemie Express Elixir przetwarzane są przez Krajową Izbe Rozliczeniową w trybie ciągłym tj. przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, z zastrzeżeniem czasowej niedostępności.
Z przelewów Express Elixir mogą korzystać wszyscy klienci Banku Spółdzielczego w Głubczycach posiadający dostęp do bankowości elektronicznej eBankNet lub aplikacji BS Głubczyce mobileNet. Aby skorzystać z usługi w trakcie zlecania przelewu wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję tj. dla eBankNet "Express Elixir" a dla aplikacji mobileNet przelew "Natychmiastowy". Aby móc złożyć dyspozycje realizacji przelewu natychmiastowego konieczne jest, aby bank odbiorcy przelewu był dostępny w systemie i realizował przelewy natychmiastowe.
Wykaz banków uczestniczących w systemie Express Elixir: https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/
Limit pojedynczej transakcji jak również limit dzienny dla przelewu Express Elixir wynosi 20 tys. PLN
Zgodnie z Taryfą opłat i prowizji w Banku Spółdzielczym w Głubczycach opłata za przelew Express Elixir wynosi 5 PLN za każdy wykonany przelew niezależnie od rodzaju posiadanego rachunku w Banku Spółdzielczym w Głubczycach.