Drogi Kliencie!
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z bankowości internetowej przy pomocy technologii i rozwiązań oferowanych przez nasz Bank oraz paru cennych rad, które zamieściliśmy poniżej. Prosimy o poświęcenie paru chwil na zapoznanie się ze wskazówkami, które mogą ułatwić bezpieczne korzystanie z systemu eBankNet.

 


Korzystając ze swojego konta oraz podczas transakcji internetowych pamiętaj:

 • zabezpieczyć swój komputer aktualnym oprogramowaniem antywirusowym oraz zaporą (firewall)
 • regularnie aktualizować system operacyjny, wersje przeglądarki oraz oprogramowanie na komputerze, przy użyciu którego korzystasz z bankowości elektronicznej
 • używać oprogramowania z legalnego źródła. Oprogramowanie ściągane z Internetu może być zmodyfikowane przez hakerów. Twórcy legalnych systemów tworzą aktualizacje usuwające na bieżąco luki w zabezpieczeniach
 • regularnie zmieniać swoje hasło dostępu. Staraj się, aby było ono trudne do rozszyfrowania. Hasło powinno składać się co najmniej z ośmiu znaków, zawierać małe i wielkie litery, cyfry oraz może zawierać znaki specjalne.
  Dostęp do hasła powinna mieć wyłącznie osoba, której dane hasło dotyczy
 • zawsze sprawdzać numer rachunku odbiorcy, gdy kopiujesz dane do przelewu. Złośliwe oprogramowanie może spowodować, że wkleisz numer rachunku przestępcy. Najlepiej, aby numer NRB był wprowadzany ręcznie
 • ustalić bezpieczne limity transakcyjne dla przelewów internetowych
 • swoje konto internetowe najlepiej obsługiwać w domu i na własnym sprzęcie komputerowym. Przy korzystaniu z bankowości internetowej unikaj miejsc z komputerami i niezabezpieczonymi sieciami Wi-Fi, do których dostęp ma wiele osób (np. kawiarenki internetowe, kina, restauracje, punkty publicznego dostępu tzw. hot-spoty)
 • nie otwierać wiadomości i załączników nieznanego pochodzenia, gdyż mogą one zawierać wirusy i złośliwe oprogramowanie pozwalające przestępcom na szpiegowanie Twoich działań (przypominamy że Bank Spółdzielczy w Głubczycach NIGDY NIE WYSYŁA do swoich klientów wiadomości email z linkiem do bankowości elektronicznej lub prośbą o padanie loginu i hasła.)
 • zawsze zwracać uwagę na komunikaty o błędach certyfikatów wyświetlanych przez przeglądarkę. W przypadku jakiegokolwiek podejrzenia lepiej zrezygnuj z autoryzacji transakcji
 • logując się na naszą stronę bankowości internetowej (https://www.ebank.bsglubczyce.pl/), weryfikować poprawność adresu oraz sprawdzać czy połączenie jest szyfrowane (świadczy o tym adres witryny rozpoczynający się od „https://” oraz symbol zamkniętej kłódki)
 • być na czasie! Poszerzaj regularnie swoje horyzonty śledząc nasze komunikaty oraz doniesienia dot. najnowszych zabezpieczeń oraz narzędzi, dzięki którym możesz się chronić przed atakiem złośliwych oprogramowań.

Bezpieczeństwo w sieci od A do Z

Przedstawiamy Państwu graficzny słownik terminów związanych z cyberbezpieczeństwem w sieci:

 • A jak Adware – czyli oprogramowanie, które wyświetla reklamy, żebyś mógł korzystać z programu za darmo